Rodzicom często towarzyszy obawa czy, aby ich maluszkowi nie jest za zimno. Obawa ta jest w pełni uzasadniona, ponieważ regulacja cieplna u noworodków jest słabsza niż u dorosłych. Maleństwa łatwo marzną, ale również często ulegają przegrzaniu. Do oziębienia szczególnie łatwo dochodzi wskutek sporej utraty ciepła przez skórę. Spowodowane jest to tym, że powierzchnia ciała noworodka jest dosyć duża w stosunku do jego masy. 

Rodzice mają często wątpliwości, jak najlepiej ubierać malucha. Należy przyjąć zasadę, że dziecko powinno być ubrane tak, jak nam samym byłoby ciepło i przyjemnie, gdybyśmy leżeli bez ruchu. Podczas snu, gdy dzieci nie poruszają się, powinny być dodatkowo okryte. Pamiętać należy też o tym, by nie przegrzewać dzieci, gdyż tracą wtedy zdolność przystosowywania się do zmian temperatury.

Co oznacza wskaźnik TOG?

Wskaźnik TOG pokazuje stopień grubości materiału użytego w śpiworku, kocyku w odniesieniu do temperatury panującej w otoczeniu.

Im chłodniej jest w pomieszczeniu, tym wyższy wskaźnik TOG powinien mieć śpiworek bądź kocyk i na odwrót, im cieplej jest w pomieszczeniu tym wskaźnik TOG powinien być niższy. 

Poniżej znajdują się rekomendowane wskaźniki TOG w połączeniu z istniejącą temperaturą:

Temperatura
TOG maximum
16 - 19°C
2.5 (pieluszka + body + śpiworek do spania + kocyk/kołderka)
20 - 22°C
2.0 (pieluszka + body + śpiworek)
23 - 24°C
1.0 (pieluszka + body)
+24°C
0.5 (pieluszka)

Wszystkie śpiworki, kocyki i narzuty Jollein® zostały przetestowane pod kątem użyteczności ich w odpowiednich temperaturach i została im nadana odpowiednia skala TOG.

Koszyk

Suma: 0.00 PLN